Sidrunikorjamise spetsialistid

Howdy!

Oleme nüüd saanud nädal aega ennast koguda, et astuda vastu tõelisele farmitööle. Sidrunite korjamine!!

Enne seda aga õnnestus meil tuvastada auto ülekuumenemise põhjus – radiaator oli umbes. Vahetasime ära ning ka väikese pealekäimise tulemusena panustas sellesse ka meile auto müünud autoaed. Kokku 450 dollarit arve.

Sellele järgnevalt saime ka esimese kogemuse vastassuunas liiklemise koha pealt suurlinnas Brisbanes! Päris jube oli tegelikult. Saan täiesti aru miks kohalikud ainult automatic käigukastiga autosid tahavad. Jubedaim kogemus – pidin esimesel päeval jõhkra kallakuga (mingi 20% kallak) mäel seisma jääma valgusfoori taha. Meie auto taha sõitis loomulikult kõige kallim mersu mida me näinud olime. Kindlustust meil muidugi ei olnud. Päris pingeline hetk aga sai hakkama.

Terve see aeg oleme väisanud majutust Airbnb kaudu – ikka päris mugav. Odav ja piisavalt kvaliteetne. Esimesed ööd Brisbanes olime kallis elamurajoonis mingi Fiji perekonna majas, öö eest maksime 22 eur. Liis oskas kuidagi selle maja kaitsmed ahju kasutades läbi lasta. Viimasel päeval kui sealt hommikul ära sõitsime nägime jumalikku ilmutust – tumedanahaline jeesus. Lihtsalt kõndis naeratades paljaste jalgadega, üleni valges riietuses ja turbaniga asfaltsillutisega teel meist mööda, kahjuks ei jõudnud ega julgenud pilti teha.

Kuna meil too hetk ei olnud tööleidmisega kiiret, siis täitsime ka Liisi unistuse 50%-liselt – käisime koaalade varjupaigas.

Tüübid lihtsalt magasid, mõni aktiivsem tegelane magas ja sõi ka samal ajal.

Käisime Daisy Hill Koala Centres. Seal oli ka matkarada mida me loomulikult ka väisasime. Kiirelt sai selgeks, et austraallased ei suuda enda radasid korralikult märgistada ning eksimine käib matkamise juurde. Terve see park kus me matkasime (kuskil 10×10 km) oli tegelikult koaalade varjupaiga ala ja sisaldas suurel määral neile vajalikke eukalüptipuid. Terve matkamise ajal said ninasõõrmed korralikku ravi – terve mets oli eukalüpti lõhna täis.

Peale matka tegime väikse söögipausi. Kaema tulid ka kohalikud metsaasukad:

Fun Fact: Brisbane on ookeaniäärne Queenslandi suurim linn, kuid mitte ühtegi randa. Selle pärast on kesklinna tehtud tehisrand, kus kohalikud käivad ujumas ja niisama ringi kakerdamas.

Huvitav selle juures oli veel see, et selles pargis oli väga palju loomi. Igasugused sisalikud, kalad ja räigelt suured nahkhiired. Täpselt ei tuvastanud pimedas ära, aga nagu tõsiselt suured nahkhiired, silma järgi ütleks et kuskil 60-70cm tiivaulatusega.

Kogesime ka esimest suuremat sorti linnale omast ummikut. Nimelt sõitsime õhtul ringi kus nägime vastassuunas mingisugust avariid. Sellele järgnes üle 10km pikkune ummik (3-realine maantee). Brisbane regioonis elab ligikaudu 3mln inimest – seega pole ka ime.

Siiamaani terve selle rännaku juures on olnud suureks õnnistuseks kütusehind – meie rahas umbes 0.84 eur liiter. Auto ( Honda CR-V 2000 aasta, 2.0l bensiin 4×4 manuaal) võtab meil keskeltläbi 10l/100km – seega päris tore on liigelda.

Liiklemise muudab mugavaks ka tasuta laevaliiklus. Siin on miski CityHopper laevukesed mis viivad päris kiiresti sind üle jõe ja ka kaugemale. Väga mugav asi.

Praeguseks võtsime Brisbane odavaima majutuse variandi viimaseks 3ks päevaks. Homme juba rakendatakse meid tööpostile. Viibime hetkel päris huvitavas kohas – maja mis on umbes 2km kaugusel Brisbane kesklinnast, öö maksab 15 eur, öösel igast loomad nagistavad maja kallal ja ka väiksed gekod teevad uskumatult kõlavat häält – täielik džungel ikka. Eile öösel ujutas lähedalolev oja (brisbane kesklinnas läbimineva jõe lisajõgi) ka üle, seega terve õueala oli vett täis (siinkandis on väga oluline jälgida tõusu ja mõõna, ookean mõjutab veetaset 1+ meetri võrra ööpäeva jooksul).

Homme (17.05) lähme igatahes Childersisse backpackerite workinghostelisse sidruneid korjama – jeeeeee! Tegelikult väga meeldiv kontakt oli selle inimesega kes seal töötab, ning tundub igatepidi meeldiv koht kus vähemalt enda farmipäevad saab tehtud. Eks seda on näha juba varsti!

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close