Ingverikorjamise spetsialistid

Meile tegelikult üldse igasuguseid asju meeldib korjata.. Ega me muidu poleks läinud sidrunite asemel ingverit korjama. Sidrunite korjamine oli lihtsalt liiga igav ja kosmodiski mittenõudev tegevus. Tegelikult oli nii, et läksime ütlesime enda hosteli ülemustele, et laseme jalga ja ei viitsi enam nii viletsat raha teenida, kuid oleme veel siis viimase nädala ära. Naljakal kombel meie ülemus farmist vallandas meid peale seda kui oli kuulnud, et tahame ära minna.. Austraallased.. Kuid peatselt tuli meie hosteli ülemus meile ukse taha ja kuulutas õnnelikult nagu Martin Luther King omal parimatel aegadel, et meile on juba uut tööd pakkuda – ingverit korjata! Kuna meil üks parem koht (loodetavasti) on juba natukene aega soolas olnud, kuid töö algab alles 1 juuli, siis mõtlesime, et ei tee paha kui vaba aja sellega ära sisustame.

Peatselt tutvusime esimese tõsisemat tüüpi selgrookahjuliku tööga. Ingveri korjamine algab hommikul kell 5:30 äratuse näol (juba halb). Seejärel sõidame kuskil 40km kaugusele farmi ja noh suurt juttu eriti polegi, astud bussist välja ingeripõllul, kõnnid 10m ja hakkad korjama. Ingver on selline nagu jäämägi. Pinnal on tagasihoidlikud kuivanud võrsed, aga maa all on korralik jurakas juurikas. Üks traktor sõidab ees ja niidab pealsed ära, teine traktor sõidab järgi ja mingi spetsiaalse agregaadiga künnab ja sõelub juurikad enamusest mullast ära ja poetab mullale, ning järgnevad 7 alandlikku pärisorjuselaadsed elustiili harrastavat kodanikku, kes juurikad väikestesse korvidesse korjavad – vähemalt meie asiaadist Kim Jong Un paneb meid nii tundma.

Tegelikult ega ei arvaks aga lisaks tugevale seljale vajab puuviljade ja juurviljade (ma ei tea kas ingver on juurvili tegelikult, aga juurikas igatahes on) korjamine ka vaimset pingutust. Päris niisama ei ole, et lähed ja paned juurika punktist A punkti B. Tuleb ka mõelda kuhu mullased juurikad paned jne. Õige strateegia on visata mullased juurikad ja heinakõrred alla ja suuremad ja puhtamat tükid peale, siis meie asiaadist järelvaataja (supervisor) ei tule jaurama koguaeg.

Kahjuks oleme nii sügavalt olnud ingeverikorjamisele pühenunud, et pole olnud head aega uute postituste tegemiseks, ega ka kohapeal piltide tegemiseks.

Oleme proovinud selle eest näha nii palju kohti kui võimalik. Alati kui sõitsime tööle sidruneid korjama nägime kaugel taamal mingit mäge. Mõtlesime, et läheks vaataks mis asi see on seal selline.

20180609_145224

Tegemist on mount Welshiga. Mõtlesime, et lähme siis vallutame selle mäe juba ära ka kui seal oleme.

sdrsdr20180609_13480920180609_14012420180609_13461220180609_13424620180609_13020120180609_12524420180609_123652

Nagu eelolevatelt piltidelt näga siis päris hull mägi oli tegelikult. Tipust vaadates oli meie auto nii väike, et silm ei seletanud. Mingi 2-3 tundi ronisime mäest üles. Algas kuidagi lamedalt, mõtlesime et ah ei ole midagi. 20 minuti pärast saime aru, et ikka päris jõhker on. Kokku tegime 5-6 puhkepausi. Lõpus läks selliseks, et kivid olid peaaegu horisontaalselt üles. Peale kahtlusi, et kas läheme ikka edasi, tekkis meile motivatsioon peale seda kui miski 70-80 aastane vanapaar ronis alla ja mees motiveeris meid, et “you can do it, the top is near!” – OK. Lõpuks sai tipp vallutatud – kõrgem kui Munamägi, kindlalt!

Vahepeal käisime veel rannas mõned korrad

20180527_13053320180616_16541320180527_125029

Puhkepäevadel teen kahtlase keskealise itaallase nägu ja lasen rannas ketsi veits

dav

Vahepeal oli veel üks suur tähtpäev, nimelt Liisi hällipäev! Selle puhul käisime väikesel rännakul. Sõitsime mööda rannikut Hervey Bayle, tegime natukene süüa ja püüdsime kala. Külastasime kõiki ilusaimaid randu ja kuurortitaolisi kohti tee peal. Magasime klassikaliselt autos.

Kalal oleme mõnel korral veel käinud peale seda. Tuleb tunnistada, et siin teisel pool maakera on kõik päris imelik, ka kalad. Paar eksemplari:

Roheline selline pisut jässakam kala on toadfish. Midagi kerakala sarnast vist. Kui veest välja tõmmata siis pumpab ennast õhku täis ja on nagu pall. Ta on siiamaani kõige hirmuäratavam kala ka mis püüdnud oleme, tal on suus terve ülemine huul üks hammas ja ka alumine huul üks hammas, nagu kalmaaridel või kaheksajalgadel. Kui selle välja tõmbasime siis üks lähedalolev kohalik nähes et me niikuinii oleme algajad austraallased, tuli hoiatama et see kala võib ilusti näpu otsas naksata ja seda see kala paaril korral üritas demonstreerida ka.. Kätte oleme saanud ka väikese barracuda.

Kohalikud pelikanid on päris julged.

Siiamaani tundub, et siinsetel remondimeestel on siin mingi imelik komme. Paar korda oleme käinud autoga remonditöökojas, ning alati on asi kulgenud sellises järjekorras: 1) seletan probleemi 2) remondimees ei kirjuta peaaegu midagi üles ja lahkub 3) kangutab hoopis teisi asju auto küljes kui ma kirjeldasin 4) hakkab mitte midagi öeldes (mida teha on vaja, palju maksab) auto kallal lammutama midagi. Võimalik, et siin lihtsalt kedagi eriti ei huvita asja hind, ning tundub, et keskmine inimene üleüldiselt väga palju asju ei tea, ega oska kaheldagi millegis.

Meie inglastest naabrid käituvad tõesti noortele inglastele kohaselt – nagu kolme aastased eestlased. Pidevalt peab keegi külas olema ja pidevalt peab mingi häälitsus suust väljuma. Oleme tähele pannud sellise omapärase võõrliigi omapärasusi lingvistikas: 1) kaas- ega täishäälikute järjekord sõnas tihti ei oma tähtsust 2) peamine, et räägiks kõvemini kui vestluse partner 3) veel peamisem, et räägiks kõvemini kui need kes ei ole su vestluse partnerid vähemalt 100m raadiuses

Täna andsime teada enda backpacker hostelile, et lahkume järgmise nädala lõpus. Meid on ootamas ees väike muutus, muudame asukohta ja tööd. Selle töökoha leppisime kokku tegelikult juba juunikuu alguses. Paar päeva tagasi suhtlesime tööandjaga edasi, ning kõik on OK. Seega peale 500km pikkust reisi on oodata esimest stabiilsemat ning normaalset töökohta – sellest pikemalt kui oleme esimese kogemuse saanud!

Cheers!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close