Vanamees ja avokaado

Howdy!

Ma loodan, et te avokaadode kohta lugemisest veel väga tüdinud ei ole, sest et meie peaaegu et oleme. Kahjuks ei saa avokaadoistandustest rääkimistele ka selles blogipostituses puhkust anda. Tulime Augusti lõpupoole eelmisest farmist ära kuna imekombel saidki kõik avokaadod lõpuks korjatud. Tänu headele suhetele farmeriga otsustas ta meid tänada uue töökoha otsimisega. Ta kostitas meid loomulikult võimalusega asuda tööle järgmisesse avokaadofarmi. Jeesus olgu õnnistatud, et me korjama enam ei pea. Seekord vaid pakime. Lisaks sellele, et me avokaadosid endiselt igapäevaselt kehaväliselt kogema peame, sunnib Liis mind ka igapäevaselt avokaadosid kehasiseselt nautima. Tegelikult on päris maitsvad soola ja pipraga. Tervislikud ka kuna on pea ainus vili mis sisaldab omega 3 ja 6 rasvu. Austraalias on tegelikult üldse masendus raske tulema, kuna inimesed on positiivsed ja loomad on nii naljakad.

20180818_070958

Uues farmis on igasugused karvased ja sulelised kokku tulnud. Üks tegelane on Zimbabwest ja elanud Austraalias juba palju aastaid, konkreetselt seal töötanud 7 aastat, ning talle meeldib hapukapsas. Enamus töötajaid on kohalikud austraallased. Kaks noort austraallast on ka. Ühele neist ma olen silma jäänud, koguaeg üritab sebida mind – kuid ebaõnnestunult. Ta vist ei ole vaatamata mu habemekasvule ja Liisi kohalolekule veel lahti hammustanud, et mulle pakub huvi siiski vastassugupool. Tööd (kui seda selleks saab nimetada) teeb meiega ka üks vana kes pärineb Prantsusmaalt. Ühele tõelisele Prantsusmaalt pärinevale kodanikule omaselt ei puudu ka sellelt eksemplarilt omased kõrkus, egoism ja konstantne verbaalne väljendusviis asjadest, mis talle ei meeldi ja ei sobi ning miks temaga kõik ebavõrdne olema peab. Ootan huviga seda päeva mil keegi suudab mind ümber veenda, et tervel sellel rahvusel ei ole siiski midagi viga. Tegelikult üldises mõttes on suhteliselt normaalne kollektiiv.

Töörindel peame samas farmis veel vastu pidama 5 nädalat umbes. Saime üllatuslikult suhteliselt okei pakkumise puuvillafarmi tegelema kastesüsteemidega. Palka pakutakse natukene kõrgemat kui senimaani ning nädalas 50-60 töötundi. Tööd pidi jätkuma märtsikuuni või kauem. Selliste tundide juures on oht, et ei kuule meist päris kaua, kuna kõlab nagu “töö ja magamine” režiimi moodi. Selle eest võimalus natukene meie Austraalia reisi asjalikumat külge lihvida, hiljem ehk “lõbusamat” poolt tagasi teha. Töö algab oktoobrikuu 3ndast nädalast. Kui midagi etemat selleks ajaks ei leia, siis on varsti oodata postitust pealkirjaga “puuvilla kastemehhanismide spetsialistid”!

Natukene lõbusamale lainele ka. Ka see aasta võtsin vältimatult vastu taaskordse täisarvulise kaugenemise momendi sünnikuupäevast. Liis tegi mulle üllatuse! Minu eest vist ei ole kunagi keegi elu hinnaga midagi varjata üritanud nii nagu Liis seda üllatust üritas varjata (tunnike enne üllatust suutsin ikkagi ära pakkuda!). Nimelt läksime vaalasid vaatama. Paadile astusime Gold Coasti linnas ja sõitsime kaldast ligi 20km kaugusele. Sihikule võtsime küürvaalad.

20180818_121348

20180818_111220

Hiljem sõitsime natukene sealkandis ringi ja leidsime mingi kõrge kaljunuki kus oli majakas. Niisama naljavilust mõtlesime, et miks küll nii palju inimesi siia kogunenud on – lähme vaatame. Sealt kaljunukilt avanes ilus vaade ookeanile, kaunistatuna mitmetest küürvaaladest kes mängeldes veest välja viskusid.

sdr

Sellised hetked tekitavad hämmastuse tunnet küll. Millised elusolendid ikka sellel planeedil elutsevad ja kui vähe meil tegelikult on aega ja võimalust neid kõiki näha ja kogeda sellised hetki. Sellised hetked panevad elu rohkem hindama ja motiveerivad rohkem nägema ja õppima. Siia võiks veel mingisuguse inspireeriva tsitaadi lisada.

Õhtu veetsime me Gold Coastil. Lubasime endale natukene luksust ja võtsime rentisime toa majast, mis asus jõe kaldal. Käisime ka linna peal natukene ja nautisime seal hommikusööki.

20180819_103332

Vahepeal otsustasime (minu mõjutustel) raisata natukene raha ning elustada minu hobi natukene ja ostsime korraliku pool-profikaamera. Saime väga hea pakkumise, osta pea kasutamata kaamera väga soodsa hinnaga. Mudeliks Nikon D750 koos 50mm 1.4 objektiiviga. Seega oodata võib peatselt paljusid fotosid (kuna objektiiv sobib pigem portreefotodeks, siis oodata võib palju pilte Liisist)!

Loomulikult siiamaani on tähtsal kohal olnud meie leibkonnas ka kalapüük. Paar nädalat me kalal käinud ei ole, kuid hiljuti saime taaskord kalavetele end veetud. Vahepeal kaaludes juba vähese kalaõnne tõttu varianti, et ehk siiski kalastamine ei ole minu jaoks, naeratas fortuuna lõpuks ka minule. Kui siis mitte otse silma naeratades, siis vähemalt vee peegelpildis oli ta naeratust näha. Mul õnnestus vee alt välja sakutada üks sägapoiss (võimalik, et ka tüdruk)!

20180901_175909

Nagu näoilmest näha võib, oli ka mu enda üllatus suur. Tuleb tunnistada, et viimati Liisi poolt välja tõmmatud elukas pani ka kogenud kalamehe jalad värisema ja enda kalamehe võimetes kahtlema.

Elukatest rääkidest nägime ära mingi teistsuguse mao.

20180828_164034

Ning ühel õhtul sooviga akent avada, kardinaid eest tõmmates tervitas meid selline vahva, sõbralik, tore isend!

20180824_223342

Elutseme endiselt veel samas piirkonnas, Ravensbourne´i rahvuspargis. Mõningad kohad on meil veel avastamata, kuid hiljuti olnud nädalavahetusel korraldasime ekspeditsiooni Bunya mägedesse. Väga huvitav koht, kõige enam just selle pärast, et üldiselt ümberringi katab maad selline kollakas kõrbetaoline vähese taimestikuga maismaa, kuid sõites kilomeeter mäest üles asetseb vihmamets. Mäepealne on tegelikult üllatavalt suur ala, ligi 10 kilomeetrise diameetriga ala. Alal kasvavad vihmametsale omased taimed ja elutsevad loomad. Antud ala peks olema üks linnuliigirikkamaid alasid Austraalias. Antud vihmametsale on omased bunya männid. Ligi 50 meetri kõrgused jämedad männid mille käbi kaalub 40-50 kilogrammi ning on söödav. Omal ajal käisid aborigeenid antud mäel kohtumas, söömas männikäbisid ja kauplemas hea-paremaga.

Praeguseks aga kõik!

20180903_160926

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close